Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Historie

Historie...

V roce 1990 jsem k Vánocům dostal knížku " Malý lovečtí psi " autorů MVDr. Jaroslava Švece, Olgy Hrabákové a JUDr. Petra Hrabáka. Tato knížka mě uchvátila, od té doby jsem nechtěl jiné plemeno než  Velšteriéra. V té době jsme měli doma 3 psy, dva Jezevčíky a Malého münsterlandského ohaře.  Proto jsem si koupil prvního Velše až v roce 2001. Je to fena Toby Pont Luty od velice známé a úspěšné chovatelky Olgy Hrabákové ( chovná stanice Pont Luty ) a s ní to všechno začalo. O rok později vznikla moje chovná stanice " PYROP " , podle Českého granátu který se zde,  v mém rodišti, těží.

S p. Olgou Hrabákovou připravujeme své čtyřnohé svěřence na zkoušky a jezdíme po výstavách. Spolupracuji s ní s výcvikem, úpravou a chovem. Její rady jsou velice cenné,  vždyť celý život chová teriéry. Je rozhodčí z exteriéru pro 3. FCI skupinu Teriéři a z výkonu pro malá lovecká plemena.

Nesmím zapomenout na několik obětavých lidí, kteří se vždy  ke mně laskavě a mile chovali. Jejich pomocné rady s výcvikem a chovem, které mi poskytli ze svých dlouholetých zkušeností,  jsou nezapomenutelné, např.  p. Hrabáková, manželé  Spěvákovi, manželé Švajdovi, p. Málek, p. Hauf, MVDr. Švec a jiní.             Lukáš Menda

                 Shark Pont Luty a Toby Pont Luty na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi v roce 2003.

              Tenne von der Bismarcquelle ( babička Tobyny )

        Toby Pont Luty a Ida Melina Bohemica Clea Pyrop, majitel: A. Košnářová, Kladno

          štěnata ze spojení Toby Pont Luty a Shark Pont Luty

  Odpolední relax

 

V poli Ida Melina Bohemica

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek